de de de


Novinky:
Home » Finance » „Černé listiny“ neplatičů ve finančním sektoru
„Černé listiny“ neplatičů ve finančním sektoru
vsepujcky

„Černé listiny“ neplatičů ve finančním sektoru

Typická modelová situace – jdete žádat o úvěr do banky či nebankovní společnosti a odcházíte se zamítnutou žádostí, protože jste se dostali na černou listinu neplatičů. Průběh, s nímž se možná setkala spousta lidí, jež hledá řešení této nepříjemnosti.

Abychom však byli důslední, je třeba začít pěkně od začátku. V první řadě určitě vysvětlením, co si představit pod formulací „černá listina“.

Databáze neplatičů

Jak již samotný název „černá listina“ prozrazuje, půjde s největší pravděpodobností o něco, na čemž byste asi nechtěli nalézt svoje jméno. A má to bezpochyby své opodstatnění. Tímto a podobnými výrazy jsou označovány registry neplatičů, které se pojí s bankovním i nebankovním sektorem.

Bohaté databáze dlužníků, do nichž je v některých případech nahlíženo při žádosti o novou půjčku. A pokud náhodou máte vroubek ve své finanční a platební minulosti, dochází obvykle k zamítnutí požadavku, popřípadě jsou vyžadovány další dokumenty a vše se nepříjemně protahuje.

Jde o jeden z  prostředků, jak si ověřit bonitu toho či onoho zájemce o úvěr libovolné velikosti. Vyhnout se těmto registrům můžete snad jedinou cestou, a to prostřednictvím půjček bez registru. Ty jsou prezentovány například na internetovém portálu http://vsepujcky.cz/pujcky-bez-kontroly-registru.

Přesná definice databáze dlužníků

Představte si jeden velký seznam, v němž jsou primárně uvedeny fyzické osoby a organizace, s nimiž je pojí zhoršená platební morálka. Databáze, do nichž mohou nahlížet nejenom banky, ale také jiné peněžní subjekty poskytující půjčky. Ti na základě tohoto zjištění výrazně znepříjemní vaši cestu za penězi.

Databáze dlužníků jsou plněny nejrůznějšími věřiteli, jež na vás, jako na neplatiče upozorní.

Jaké existují databáze dlužníků?

vsepujckyNa trhu lze samozřejmě narazit na několik databází, které mají mnohdy trochu odlišnou obsahovou část. Ať už se však jedná o jakéhokoliv provozovatele registru dlužníků, jsou všichni sdružováni v jedné celoevropské organizaci, jejíž název je Association of Consumer Credit Information Suppliers. Daleko více se ale setkáte se zkratkou ACCIS.

Bankovní a nebankovní společnosti využívají při schvalování žádostí o půjčky následující databáze.

  • CRU – Centrální registr úvěrů spravovaný Českou národní bankou
  • CBCB nebo také BRKI – Czech Banking Credit Bureau, a.s.
  • CNCB nebo také NKI- Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o.
  • SOLUS – Sdružení pro Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům
  • CEDR – Centrální registr dlužníků

Jak naložit se záznamem v registru?

Pakliže se svou vlastní vinou i neúmyslným nedopatřením dostanete do některého z uvedených seznamu dlužníků, určitě vás bude zajímat, jak se z této databáze co nejrychleji vymanit. To je bezpochyby možné. Základem je žádost odeslaná na konkrétní registr, včetně prokázání nápravy, pro niž jste do této databáze byli zařazeni.

Jak asi správně tušíte, nemusí se jednat o snadnou záležitost, jejíž řešení si vyžádá i trochu delší čas. V takovém případě vám nezbývá, než čekat, popřípadě zvolit nebankovní východisko pro napravení finanční situace.

Půjčky bez nahlížení do registru

Právě výše uvedený portál http://vsepujcky.cz/ funguje jako vynikající srovnávací nástroj pro nebankovní úvěry oproštěné od tohoto nepříjemného administrativního kroku. Zvolíte-li půjčky bez registru, určitě není brán tak velký zřetel na vaši platební minulost a aktuální peněžní situaci. Tato pomyslná výhoda je samozřejmě nahrazena jiným způsobem, jak si ověřit bonitu klienta.  Musíte například zastavit svoji nemovitost libovolného typu, přizvat ručitele či spolužadatele nebo doložit velikost svého pravidelného příjmu. Přesto se však domůžete svého.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu