Umělý trávník se v posledních několika letech stal poměrně oblíbeným artiklem, a to u spousty majitelů nemovitostí, ať už jsou to objekty typu rodinný dům nebo bytová jednotka. Tento produkt může být zhotoven z několik dostupných prvků, z nichž každý se prezentuje trochu odlišnými vlastnostmi.
- Polyamid označovaný PA
- Polyetylen označovaný PE
- Polypropylen označovaný PP
V článku najdete
Kladné vlastnosti umělého trávníku
Ve prospěch umělého trávníku jednoznačně hovoří fakt, že s umělým trávníkem nebudete mít žádnou práci. To znamená, že jej nemusíte hnojit, sekat a zavlažovat. Pokud by se vám do trávníků náhodou vymočil domácí mazlíček, nikterak jej nepoškodí a vše velice snadno vyčistíte, bez následku jakýchkoliv skvrn.
Na co hledět při nákupu?
Při pořizování umělého trávníku si pohlídejte hned několik faktorů. Vedle výrobního materiálu by to měla být výška stébla vyhovující do nejmenšího detailu vašim potřebám. Pozor si dávejte i na to, že jde přece jenom o umělé materiály, jež nemusí vypadat zcela identicky. To platí v případě, že byste museli některé části umělého trávníku dokupovat.
Z pohledu výšky stébla narazíte na následující dělení.
- Nízké stéblo do 20 mm
- Střední stéblo od 20 do 35 mm
- Vysoké stéblo nad 35 mm
Použití umělého trávníku
Umělý trávník rozhodně není špatnou volbou. Využít jej můžete na spoustě míst, a to nejenom v rámci malé terasy nebo balkonu. Umělý trávník lze s přehledem použít také na velké zahradní ploše nebo na hřišti. Do zahrady pak klidně můžete zasadit stromy a opatřit je speciálním doplňkem, abyste je mohli normálně zalévat. Velice často můžete aplikovat umělý trávník také kolem bazénů, kde je přece jenom hodně vody a tento materiál jí bez sebemenšího problému odolává.
Tak neotálejte a zamyslete se nad tím, zda by se vám někam nehodil právě umělý trávník.