Každému se občas stane, že zdraví vypoví. A ani úrazy se lidem příliš nevyhýbají. Pak je potřeba se v klidu nechat vyléčit, odpočinout si, a v některých případech podstoupit i delší rekonvalescenci. Jenže všechno tohle znamená, že rodinný příjem se na určitou dobu zmenší. Český stát není natolik štědrý, aby zaměstnavatelům nebo sobě uložil povinnost nahrazovat zaměstnancům mzdy v době nemoci do plné výše. Ba naopak – za první tři promaroděné pracovní dny se nemusí zaměstnanci platit vůbec nic, za ty další jen něco málo přes polovinu platu. Takže rodinné finance se mohou při delší nemoci dost rozházet. Srovnat je lze pomocí rezerv, pojištění anebo třeba s využitím online půjčky do 30000 Kč.
V článku najdete
Nejsnazší a nejlevnější řešení nabídnou rodinné finanční rezervy
Kdo má dostatečné finanční rezervy, utáhne výpadek příjmů právě díky nim. Jenže ani finanční rezervy nejsou bezedné. A navíc, podle průzkumů České bankovní asociace, si více než polovina Čechů není schopná anebo ochotná tvořit dostatečné finanční rezervy. Takže to nejlevnější řešení problému s poklesem příjmů dokáže využít jen menší část českých rodin.
O něco dráž vyjde pojištění
Životní pojistky jsou v mnoha případech docela výhodnými produkty. Ano, stojí nás měsíčně nějaké peníze. Ale pokud by přišlo na nejhorší, tedy na úmrtí, invaliditu nebo větší trvalé následky, jsme do budoucna finančně zajištění. To se týká i hypotéky nebo půjčky ze stavebního spoření, kterou za nás pojišťovna v určitých případech prostě doplatí.
A můžeme být zajištění i v době běžné nemoci nebo menšího úrazu – tedy pokud máme pojištění takto sjednáno. Pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Nebo za nás může převzít splácení hypotéky, když jsme na neschopence. Ale i tady je nutno dát si pozor, co při sjednání pojistné smlouvy podepisujeme – a také na jaké částky. Pojišťovny totiž do obchodních podmínek rády dávají podmínky a výluky, které mohou vše překazit.
Životní pojistka neslouží jen pro případ, že onemocníme nebo se nám stane úraz, či že zemřeme (a finančně zajistíme blízké). Životní pojistka totiž slouží i pro období, kdy odejdeme do důchodu, respektive kdy se dožijeme věku, který je uveden v pojistné smlouvě. I tehdy je pojistné plnění vypláceno.
Nejdražším řešením bývá půjčka
Když na nějakou dobu vypadnou příjmy a finanční rezerva není nebo už došla, nezbývá než sáhnout po půjčce. Půjčky do 30000 Kč jsou nastaveny mimo jiné i pro tyto případy. Jedná se o půjčky poskytované na několik týdnů i měsíců – v podstatě na dobu, než se můžeme zase plně věnovat práci a mít zase plat, na který jsme zvyklí. Vybírejme ji však s rozvahou a nejlépe ve srovnávači půjček, abychom mohli využít tu, která nám nabídne nejlepší podmínky.