de de de


Novinky:
Home » Sport » Lyžařská sezona se blíží. Tento rok vyzkoušejte Nízké Tatry
Lyžařská sezona se blíží. Tento rok vyzkoušejte Nízké Tatry
hory

Lyžařská sezona se blíží. Tento rok vyzkoušejte Nízké Tatry

Slovenské pohoří vás překvapí dlouhými sjezdovkami, moderními lanovkami, nenáročnou zimní turistikou či bohatstvím na termální prameny.

Dlouhodobě jsou Nízké Tatry v České republice vnímané jako místo vhodné pro letní turistiku. Na zimní dovolenou my Češi raději jezdíme do českých hor nebo do Rakouska. Přitom nízké Tatry jsou poslední roky skvělým místem na lyžování. Tak dlouhé sjezdovky v Česku nenajdete.

Zimní sporty však nejsou jedinou aktivitou, která vás v zimě v Nízkých Tatrách čeká. Můžete se ponořit do termálních pramenů nebo si zajít na zimní, nebo ještě podzimní, turistiku. Výhodou Nízkých Tater je také to, že se všude dorozumíte a nemusíte řešit rezervaci zájezdu. Ubytování si v klidu zarezervujete přes slovenské rezervační ubytovací portály. Levné i luxusnější chaty, chalupy, penziony či hotely se nacházejí také v bezprostřední blízkosti lanovek a vleků.

Moderní lyžařské středisko

Třetí nejvyšší horou Nízkých Tater je Chopok (2 024 m). Právě na něm se nachází moderní lyžařské středisko Jasná Nízké tatry. Výhodou střediska jsou dlouhé a široké sjezdovky, možnost freeridu a skialpu, krásná krajina, moderní lanovky. Na vrchol Chopku například vede unikátní funitel, který se na Slovensku nachází už jen v závodě Wolksvagen. Najdete zde řadu kvalitních stravovacích zařízení. Za návštěvu určite stojí Rotunda nebo čerstvě renovovaná Kamenná chata nacházející se těsně pod vrcholem Chopku.

Foto. Pixabay.com

Útulná Chata gen. M. R. Štefánika

Lyžování však není jedinou výhodou zimních Nízkých tater. Můžete se vydat i na turistiku. Výstup na Chatu generála M. R. Štefánika  (1740 M. n. m.), takzvanou Štefáničku, je velmi oblíbenou zimní trasou. Jde o krátký výstup, který zvládnou i méně trénovaní turisté. Důležitá je dobrá obuv a případně trekingové hole. Výstup je vhodný také pro nadšence skialpu.

Od Śtefáničky můžete vystoupit až na vrchol Ďumbieru (2 043 m. n. m.) – nejvyšší horu Nízkých Tater. Dejte si ale pozor na počasí, při mlze, sněžení, oblačnosti může být tak zlá viditelnost, že může být problematické najít cestu do chaty či na vrchol. Na chatě můžete i přespat. Štefánička se nově snaží se co nejvíce se zbavit plastového odpadu, a proto přestala prodávat nápoje v jednorázových odpadech. Vodu a jiné pití, které si budete chtít vzít s sebou, vám načepují do vlastních flašek.

Brankovský vodopád

Zimní příroda Nízkých Tater nabízí i nádherné scenérie, které by neměl vynechat žádný návštěvník této oblasti. Jednou z nich je i Brankovský vodopád vysoký 55 metrů. Jde o nejvyšší vodopád v Nízkých Tatrách, který v zimě zamrzne a vznikne z něj nádherný ledopád. I v zimě je relativně dobře přístupný, ale na dobré oblečneí a bovu nezapomeňte.

Povzbuzující termální prameny

Celá Slovenská republika se může pyšnit velkým vodním bohatstvím, na jejím území se nachází velké množství minerálních termálních pramenů. Právě termální prameny a aquaparky, bazény a koupaliště, které na nich vyrostly, jsou skvělou vzpruhou po náročném lyžařském dni nebo turistice. Asi největším je aquapark Tatralandia, kde můžete i v zimě navštívit venkovní i vnitřní bazény o různých teplotách, úžasné tobogány nebo atrakce a bazény po malé i větší děti.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu