Přítomnost nezvaného hosta s dlouhým ocáskem prozradí hlavně jeho trus, který všude po podlaze za sebou zanechává. Nepříjemnosti s hlodavci musí řešit nejen v domácnostech, ale také v provozech, kde se připravuje nebo skladuje jídlo. Není se proto možné divit, když se člověk uchýlí k jejich likvidaci za pomoci nejrůznějších prostředků. Které jsou nejúčinnější?
V článku najdete
Jed na krysy
Jedná-li se o zatoulaného jedince, vystačíte si obvykle s mechanickou pastí. V případě celé kolonie hlodavců je však třeba použít silnější kalibr. Jed na krysy likviduje hlodavce bezpečně a poměrně rychle. Nenechte těmto hlodavcům, kteří přenášejí spoustu infekčních nemocí, aby ovládli vaši domácnost nebo chalupu.
Jed na myši
Bílé myšky, které pobíhají ve zverimexu v kole, jsou obvykle roztomilé, a lidé si je často pořizují jako domácí mazlíčky. Polní myši jsou však nebezpečnými přenašeči infekčních chorob a o takové nikdo ve svých obytných, provozních nebo skladových prostorech nestojí. Jed na myši je ideálním prostředkem pro jejich hubení. Pokud máte strach, že by se mohl otrávit váš pes nebo kočka, je vhodné jed umístit do deratizační staničky. Měkká nástraha funguje na principu antikoagulantu v lhůtě asi 3 až 10 dno od pozření, kdy dojde k úhynu hlodavce.
Jed na potkany
Jed na potkany likviduje hlodavce i v obtížně přístupných místech. Stačí jim návnadu předložit. O zbytek se postará jed sám. Jeho množství obvykle záleží na velikosti plochy, která je hlodavci zasažena, a na samotném množství jejich populace. Pokud dojde k poškození nástrahy, je třeba ji vyměnit za novou. Jed se používá tak dlouho, dokud nedojde k trvalé likvidaci potkanů na daném místě.
Nenechte si hlodavce přerůst přes hlavu a pusťte se do jejich likvidace co nejdříve.