Říká se, že řemeslo má zlaté dno. To se v dnešní době, kdy chybí hlavně řemeslníci, potvrzuje. Je velká škoda, že zájem o řemeslo jako takové upadá – většina lidí vidí budoucnost v ekonomických předmětech nebo v automobilovém průmyslu, ale lidé si neuvědomují, že zájem je aktuálně hlavně o učně z oborů tesař, stavař, malíř, lakýrník či sklenář. Taky chybí ve velkém hodináři. Na to, abyste se stali hodinářem, však nepotřebujete mít střední školu. Stačí absolvovat kurz, který se nyní pravidelně koná v Jihlavě.
Jihlava nabízí mnoho možností k trávení volného času. Jestliže se během svého volného času chcete něčemu naučit, měli byste se zúčastnit celé řady kurzů, k nimž se řadí například kurzy hodinářství. Jedná se o kurzy pro dospělé, o které je takový zájem, že jsou plné až na tři roky dopředu. Už nyní se můžete zapsat do dalších let.
Kde se výuka koná?
Výuka hodinářství se koná v Jihlavě, a to konkrétně na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Je to jedna jediná škola v Česku i na Slovensku, která nabízí pomocí několika kurzů vyučení se hodinářem.
Pro studenty je otevřen klasický tříletý denní obor, pro dospělé je nabízen jen roční kurz. Jelikož je o tento obor enormní zájem, škola zvažuje i dílny pro veřejnost.
Kdo všechno se chce stát hodinářem?
Je skvělé, že zájem o tuto výuku, která vznikla teprve před rokem, je tak velký. A je zajímavé, jací lidé mají u výuku v tomto oboru zájem. Do oboru se hlásí například majitelé firem, právníci nebo i lékaři.
Roční kurzy pro dospělé jsou naprosto plné až na tři roky dopředu, denní studium má zatím 25 studentů. Bonusem denního studia oboru hodinářství je to, že ti nejšikovnější mohou dostat dokonce stipendium, které bude činit za půl roku zhruba čtyři a půl tisíce korun, což je skvělé! Částka není pevně stanovena, může se lišit dle jednotlivce.
zdroj obrázku: pixabay.com