Každý kurz permanentního make-upu bývá obvykle určen zaměstnancům či majitelům kosmetických salonů. A protože se oboru věnují převážně ženy, budeme raději hovořit o zaměstnankyních, kosmetičkách či specialistkách. Bude to působit přirozeněji. Není pochyb o tom, že by se každá kosmetička, která si hodlá rozšířit své dovednosti a chce být v podnikání úspěšná, měla čas od času nějakých specializovaných kurzů účastnit. Díky nově nabytým znalostem může později rozšířit nabídku svých služeb a snadno tak získat další klientelu. Permanentní make-up je mezi ženami poměrně žádaný. Že s ním nemáte vůbec žádné zkušenosti? Nevadí. Pokud chcete vědět, v čem tento estetický zákrok spočívá, čtěte dál. Dozvíte se také, jak kurz permanentního make-upu zhruba probíhá, a budete se pak moci lépe rozhodnout, zda by se vám účast na něm vyplatila či nikoliv.
V článku najdete
Kurz permanentního make-upu pro profesionálky
Jak jsme zmínili v úvodu, tyto kurzy jsou pořádány pro profesionálky z řad zaměstnankyň či majitelek kosmetických salonů, které si díky nim mohou zvednout svou kvalifikaci. Zjednodušeně řečeno, zkušenější profesionálky, které kurzy pořádají, v nich ty méně zkušené učí technice permanentního make-upu. Jde o to, aby si v průběhu učení každá specialistka tuto techniku osvojila natolik, že ji bude později schopna samostatně provádět zákaznicím ve svém salonu. Téměř všechny ženy neustále hledají způsoby, jak vypadat co nejlépe a není pochyb o tom, že mnohé z nich permanentním make-upem rozhodně nepohrdnou. Každá kosmetička, která si tuto dovednost na patřičné úrovni osvojí, může rozšířit služby svého salonu a stát se ve svém oboru úspěšnější.
Permanentní make-up ženám šetří čas
Permanentní make-up byl vynalezen proto, aby příslušnice něžného pohlaví nemusely denně trávit zkrášlováním příliš mnoho času. Je to vlastně jakýsi základ, na kterém lze dále stavět a pokračovat klasickým dekorativním líčením. Že dokáže ušetřit značné množství času, o tom by vám mohla vyprávět řada žen, které tuto proceduru podstoupily. V čem zákrok spočívá? Ženě je do svrchních vrstev pokožky za pomoci „mikrojehliček“ vpraven speciální barevný pigment, a to buď v oblasti obočí, rtů nebo zkrátka tam, kde je to žádoucí. Pokud to provádí zkušená specialistka, jde o záležitost naprosto bezpečnou a velmi efektní. A jak dlouho takový permanentní make-up obvykle vydrží? Na rozdíl od běžného tetování, které navíc tak bezpečné být nemusí, vydrží zhruba rok, někdy o něco déle. Hloubka, do níž je pigment vpraven, je totiž podstatně menší než v případě tetování a rozdíl je také v použité barvě, která bývá čistě přírodního původu. Svou roli v tom, jaký bude celkový výsledek, hraje také následná péče, kterou není radno podcenit.
Význam následné péče a správných líčidel
Výsledek celé procedury je samozřejmě možné vylepšit následnou péčí. V tomto ohledu je důležitá zejména bezchybná hygiena! Ta má velký vliv na proces hojení, který po zákroku přirozeně následuje. Nezanedbatelný význam má také pozdější používání optimálních líčidel odpovídajících typu ženské pleti. Víte, co je pro ten který typ vhodné? Klasických make-upů existuje mnoho rozmanitých druhů. Co se používá nejčastěji?
- MATUJÍCÍ – ocení ho hlavně ženy s mastnou, případně smíšenou pletí. Dokáže zmatnit lesklá místa na tváři a po jeho použití už obvykle není nutné obličej ještě přepudrovat.
- KRÉMOVÝ – je vhodný výhradně pro suchou pleť, protože je sám o sobě mastný. Téměř dokonale zakryje veškeré nedokonalosti.
- TEKUTÝ – s ohledem na snadnou aplikaci je jeho obliba značná, a protože existuje v několika druzích (pro každý typ pleti je určen jiný), mohou ho používat téměř všechny ženy a dívky.
- LIFTINGOVÝ – je obzvláště vhodný pro starší dámy, jelikož dovede vypnout pleť a velmi dobře zamaskovat vrásky. Ženy v pokročilejším věku zkrátka při líčení potřebují poněkud odlišný přístup, aby dosáhly dobrých výsledků.
- PUDROVÝ – hodí se zejména pro mastnější pleť a vystačí si s ním ženy, které toho nepotřebují mnoho vylepšovat.
- HYDRATAČNÍ – používat ho mohou ženy s jakýmkoliv typem pleti a vhodný je hlavně v zimě, kdy na tvář působí extrémy v podobě mrazů apod.
Jak může takový kurz vypadat?
Nejlepší je, když se kurzu permanentního make-upu účastní menší počet lidí. Na jednu zkušenou „vyučující“, která je v oboru již „ostřílenou“ specialistkou, by měly připadat jen zhruba 2 až 4 studentky. Jedině tak je možné věnovat se každé z nich individuálně a v dostatečné míře. Předmětem výuky by mělo být bezchybné skicování a také porozumění používaným barvám. Skutečná profesionálka vás naučí nejenom zacházet se speciálním přístrojem, který je při této proceduře nezbytný, ale seznámí vás také s nejčastějšími chybami, kterých se lze dopustit. Optimální držení ruky, správná hloubka a rovněž rychlost nebo intenzita barev. To vše musíte zvládnout a s tím vším vám vyučující poradí.
Samozřejmostí je certifikát i následná podpora
Ať už se rozhodnete podstoupit kurz permanentního make-upu v kterémkoliv salonu nebo u jakékoli „lektorky“, mějte na paměti, že by vám jako potvrzení o jeho úspěšném absolvování měl být vystaven nějaký certifikát. Ten vám poslouží ve vaší budoucí praxi u zaměstnavatele, případně ve vlastním kosmetickém salonu. Zkušený a zodpovědný organizátor kurzu vám navíc zpravidla poskytne i určitou online podporu, kterou můžete příležitostně využít do chvíle, než získáte dostatek vlastních praktických zkušeností.
Máte už za sebou nějaké kosmetické kurzy nebo je to poprvé, co o podobné věci uvažujete?