Máte pro strach uděláno? Pokud ano, je pro vás speleologie tím pravým. Tento nebezpečný sport je nejen o překovávání sama sebe ale také nádherných scenériích. A to na místech, kam se jen tak někdo nepodívá. V některých dokonce žijí naprosto jedineční živočichové. Provozování tohoto sportu lze také spojit s cestováním. V tom případě ale nesmíte zapomenout na správné pojištění pro extrémní sporty.
V článku najdete
Lehmanovy jeskyně, Nevada
Unikátní vápencové jeskyně v Nevadě objevil muž jménem Absalom Lehman. A to už v roce 1885. Zdejší ekosystém je tak unikátní, že návštěvníci musejí před vstupem projít speciální procedurou pomocí dekontaminačního roztoku. Tímto procesem musejí projít zejména lidé, kteří během posledního roku navštívili jiné jeskynní systémy.
Jeskyně Škocjan, Slovinsko
Jeskyně Škocjan je vlastně největší kaňon naší planety ukrytý hluboko pod zemí. Jinými slovy tedy skutečný div světa. Mimo jiné se tu nachází 15 vysoký stalagmit a 30 vodopádů. Žije zde také unikátní tvor – macarát jeskynní. Jedná se o druh mloka růžové barvy, jež vydrží až rok bez jakékoliv potravy. Přesto se dožívá 70 let.
Jeskyně Waitomo Glowworm, Nový Zéland
Na Novém Zélandu se nachází spousta přírodních krás. A to i hluboko pod zemí. Vyhlášené jsou totiž místní jeskynní systémy. Jeskyně Waitomo Glowworm je vhodná jak pro turisty tak i vyznavače extrémních sportů. Nádhernou podívanou zde obstarávají zvláštní světélkující tvorové, jež ozařují celý prostor. Slanit je možné až do 100 metrové hloubky, což už chce pořádnou dávku odvahy.
Jeskyně Batu, Malajsie
Kousek od moderní metropole (cca. 13 kilometrů) se nachází obrovský jeskynní komplex. Zvláštní viďte? Uvnitř se navíc nacházejí hinduistické chrámy. Celkově jsou jeskyně podle vědců staré až 400 miliónů let. Na náboženský svátek Thaipusam se na toto místo vydává až 8 tisíc věřících.
Více informací o cestovním pojištění na https://ergo.cz.