Většina z nás si klimatizaci do interiéru pořizuje z jednoho prostého důvodu. A tím je chlazení domácnosti v letním období. Pro tyto účely jsou klimatizace jako stvořené a dokáží během velice krátkého času vytvořit příjemné prostředí. Věděli jste ale také o tom, že klimatizaci byste mohli využít i k vytápění interiéru? Tato metoda s sebou pochopitelně přináší jisté klady a zápory. S obojím vás nyní v následujících řádcích seznámíme.
Jaké jsou výhody topení klimatizací?
Velice příjemným faktorem je bezpochyby rychlost ohřevu vzduchu. Teplo si můžete zajistit bez jakéhokoliv dlouhého nahřívání a čekání. Díky tomu, že klimatizace obsahuje filtry, máte záruku čistšího vzduchu. Tuto vlastnost mohou ocenit primárně lidé trpící alergiemi.
Dále bychom měli zmínit energetickou šetrnost a vysoký uživatelský komfort. Stačí vzít do ruky dálkový ovladač, namířit ho na klimatizaci a můžete se pustit do vytápění. Klimatizace v poslední době navíc spadají do cenově dostupného sortimentu, takže na své si teoreticky přijde každý.
Nevýhody topení klimatizací
Každé pro má ale také své proti a nejinak je tomu u topení klimatizací. Připravte se na to, že budete muset pravidelně čistit filtry klimatizace. Teplo vzniká prouděním vzduchu, což v létě při chlazení oceníte, v zimě v kombinaci s teplým vzduchem může jít o celkem nepříjemnou věc. Teplo vyprodukované klimatizací se vám bude držet spíše u stropu. Zároveň se připravte na vyšší hlučnost oproti klasickému topení. Klimatizace navíc musíte mít umístěné tam, kde chcete vytápět interiér. Pokud jsou venku nízké teploty, dochází k poklesu vytápěcího výkonu klimatizace.
Je však nepochybné, že řada těchto věcí lidem vadit nebude, a právě pro ně je topení klimatizací velice zajímavou možností, jak si zajistit tepelný komfort v domácnosti. Řadí se mezi ně také?