Dřevěné brikety se stávají novým trendem. Jsou univerzální, můžete jimi topit v kotlích, v krbech i v pecích. Jde o alternativní způsob vytápění, který lze kombinovat s klasickým elektrickým či plynovým vytápěním. Na trhu existuje mnoho variant. Jak tedy separovat kvalitní kousky od těch nekvalitních?
Neprodukují škodliviny
Kvalitní brikety neprodukují emise. Vzniklý popel, plný živin a minerálů, můžete využít jako hnojivo na zahrádce. Stačí ho smíchat s kompostem a je připraven k dalšímu využití.
Výhřevnost briket
Obecně se výhřevnost kvalitních briket pohybuje od 18 až po 21 MJ / kg. Dřevěné brikety mají vyšší výhřevnost než dřevo i než hnědé uhlí.
Vlhkost briket se drží na minimu
Vlhkost briket je dalším důležitým parametrem. Jak všichni víme, dřevo je nutné před spalováním vysušit. Brikety už díky výrobnímu procesu (lisováním pod tlakem) suché jsou.
Brikety hoří rovnoměrně a dlouhodobě
Další skvělou vlastností, kterou je třeba briketám připsat, je doba jejich hoření. Výrobci vám nabídnou několik možností. Můžete si vybrat klasické cihlové brikety určené na běžné vytápění nebo třeba noční brikety, vyrobené z kůry, které slouží k vytápění domácnosti v noci a hoří až 8 hodin.
Jsou ekologické
Brikety jsou vyráběny z odpadových materiálů, pilin, které by jinak neměly využití.
Rozhodněte se pro palivo budoucnosti i vy
Dřevěné brikety si nacházejí cestu do stále vyššího počtu domácností, a to právě z důvodu jejich unikátních vlastností. Jsou totiž ekologické a přátelské vůči životnímu prostředí. Nejenže se vyrábí z odpadových materiálů – pilin, ale při jejich spalování nedochází k takovému znečišťování ovzduší, jako u dřeva nebo uhlí. Navíc se bezproblémově skladují, nemusíte je štěpit ani sušit a topení s nimi je pohodlné a nenáročné. Tuna kvalitních briket se rovná až 5 kubíků dřeva či 1,5 tuny hnědého uhlí.