Uzeniny v dnešní době miluje snad každý. A není se čemu divit, jelikož jsou pochoutkou po generace. Samozřejmě v poslední době se hlavně v supermarketech můžeme setkat s tím, že už nejsou, co bývaly. A poté recepty z nich, jako třeba buřty na černém pivu, rozhodně nemusí být tak dobré, jako dříve.
Pokud však kvalitní uzeninu, tedy kvalitní buřty skutečně koupíme, je jasné, že si můžeme pochutnat. A pokud tedy máte nakoupeno, a neplánujete nutně jejich ohřátí nebo opečení nad ohněm, pojďme se podívat na vynikající recept, a to na buřty na pivu.
A uvidíte, že příprava je maximálně jednoduchá, a samotný výsledek je jedním slovem dokonalý.
Tak pojďme na to.
V článku najdete
Základem je připravit si všechny suroviny
V tomto ohledu je důležité mít vše, co potřebujeme na daný recept. Kromě takových základních věcí, jako je pepř a sůl, je samozřejmostí také cibule, rajče a rajčatový protlak. V některých případech může být přidána také paprika, ale není to vždy nutností. Samozřejmě pokud chceme připravovat buřty na černém pivu, potřebujeme ještě dvě nejzákladnější suroviny, a to skutečně kvalitní buřty, a lahvové černé pivo. Na 2 kilogramy buřtů bychom si rozhodně měli připravit alespoň půllitr piva.
Postupy mohou být různé
V tomto ohledu máme dvě možnosti, jak si lahodné buřty na pivu připravit. Existuje snadnější varianta, kdy vše nakrájíme na větší kousky, dáme do pekáče, doplníme o protlak a zalijeme pivem. Tímto způsobem vše pečeme, a to zhruba hodinu, přičemž je třeba vše pravidelně promíchat. Je to snadné a chutné, ale rozhodně existuje i náročnější pracovní postup, při kterém docílíme mnohem lahodnější chuti. Strávíme sice více času přípravou, ale buřty na černém pivu budou rozhodně maximálně lahodné. Pojďme se tedy podívat, jak na to.
Připravujeme v dostatečně velkém hrnci na plotně
Jako první bychom si měli zpěnit a jemně orestovat cibulku. Jakmile máme, přichází na řadu následující krok, kdy přidáme a zarestujeme také rajčatový protlak. Ten tak chytne nezaměnitelnou chuť, a my díky tomu připravíme naprosto lahodné buřty na černém pivu, které budou chutnat každému. Následně přidáme rajče, a pomalu přiléváme a necháme vyvařit černé pivo. Při poslední várce přidáme také buřty, a teprve následně vše nalijeme do pekáče, a dáme zhruba na 30 – 60 minut do trouby.
Právě díky tomuto postupu tak získáme nejenom mnohem hustější a krémovější onu omáčku, ale samotné voda se z piva vyvaří, a zůstane pouze onen chmelovo-karamelový nádech, který se vším důkladně splyne. Jakmile poté z trouby vyndáme, a můžeme ihned konzumovat.
Ideální příloha? Čerstvý chléb
A pokud nevíte, s čím buřty na pivu podávat, odpověď je jednoduchá. Měl by to být čerstvý a skutečně dobrý chléb, který je přílohou, která zaručeně nezklame.
A tak můžete během chvíle vytvořit jídlo, na které budete ještě dlouho vzpomínat. A přitom v nákladech nebude drahé.