Člověk může mít v domácnosti spoustu potravin jenom díky tomu, že je správně skladuje. K tomu primárně slouží lednice, bez níž se dnes asi nikdo neobjede. Není to však jenom o tom, mít chladničku, ale také umět správně skladovat jednotlivé potraviny. Jestliže v tomto směru trochu tápete, začtěte se do následujících řádků.
Jak skladovat potraviny v lednici?
A začneme pěkně odspodu, nikoliv však od mrazáku, který se vespod spousty lednic nachází, ale skutečně samotným prostorem chladničky. Každá lednice obsahuje dva spodní šuplíky, které primárně slouží pro ukládání ovoce a zeleniny. Je zde odpovídající teplota a vlhkost. Hned nad těmito šuplíky se nachází další uzavíratelná přihrádka. Ta je povětšinou vyhrazena pro maso a ryby. Čerstvé pochutiny zde vydrží kolem tří dnů, a to i kvůli teplotám mezi -2 °C až 4 °C.
Uprostřed lednice je prostor, kde teplota lehce stoupá, a to maximálně ke 4 °C. Tato oblast je jako stvořená pro nejrůznější načaté paštiky, jogurty, mléčné výrobky, ale také uzeniny, šunku, máslo atd. Když vezmeme v potaz vrchní část a zároveň nejteplejší část chladničky, ta slouží k uchovávání rozjedeného jídla, od dortů, přes polévky až po mnohé další.
Využívat byste měli i dveře chladničky, kam patří trvanlivější nápoje a třeba vajíčka.
Pár tipů na závěr
V rámci komplexnosti se zmíníme nejenom o tom, kam co uložit do lednice, ale také o tom, co do ní vůbec nepatří. I takových věcí se pár najde a je pravdou, že to někteří lidé vůbec nevědí. Do lednice třeba nemusíte dávat plechovku s tuňákem, neotevřenou paštikou nebo konzervované ovoce a zeleninu. Zároveň do chladničky nevkládejte brambory, česnek a cibuli. Takové pochutiny si uložte do špajzu nebo sklepa, kde je chladněji nežli v běžném pokoji, nikoliv však do lednice. Když budete tyto rady dodržovat, můžete se těšit na to, že vám potraviny vydrží tu správnou dobu.