Plánujete svatbu, chystáte oslavu narozenin či snad firemní večírek? Žádná z těchto akcí se neobejde bez hudby. Sice je možné pouštět moderní hity z reproduktorů, ovšem každý ví, že s živou kapelou se tohle nedá srovnávat. Co kdybyste si pozvali živou cimbálovku?
Kdo by si myslel, že cimbálová muzika je populární pouze na Moravě, ten se hodně mýlí. Moravské, slovenské a české hity v podání cimbálovky jsou vyhledávané také v hlavním městě. Své by o tom mohla vyprávět cimbálovka Praha pod vedením Petra Goryczky.
Kousek moravských tradic v Praze
Pražská cimbálovka Vltava hraje většinou v sestavě čtyř či pěti členů. Kromě ústředního nástroje, cimbálu, nechybí ještě housle, viola a kontrabas. Svou roli hrají i silné hlasy zpěváků. Mnohdy se k nim přidávají i hosté. Písně jako To ta Helpa, Když jsem šel z Hradišťa, Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide nebo Vínečko bílé jsou notoricky známé. Cimbálovka ovšem umí i modernější styly, velmi pěkně v jejím podání zní třeba folk. Zahrát vám může cokoliv, na čem se domluvíte.
Atmosféra moravských vesnic a folklóru je ještě silnější, když členové cimbálovky přijdou v krojích. Opět záleží na domluvě. Někdy hrají v krojích, jindy v oblecích podle povahy akce. Nejčastěji hrají na svatbách, firemních večírcích, rodinných oslavách a koštech vín či pálenek. Nezaleknou se však ničeho, hráli už v penzionech, rodinných domech, kancelářích, stanech, hotelech, lázních a na festivalech.
Parta z Moravy a Slovenska za vámi dorazí
Cimbálka Praha má členy z Moravy a Slovenska. Všichni žijí v Praze, kdekoliv po hlavním městě za vámi tedy dojedou bez příplatku. Mimo Prahu se platí 9 korun za km. Cenu si cimbálovka určuje za hodinu, avšak vždy individuálně podle toho, kolik jich přijede a o jakou akci se jedná. Neváhejte se tedy ozvat a poptat se, jaká by byla cena právě pro vaši akci.