Popíjení kávy má pozitivní vliv na naše zdraví. Tedy alespoň o tom se vedou dlouhé diskuze na internetu. A člověk se tak má tendenci ptát, jestli skutečně výběrová káva, kterou má tendenci několikrát denně popíjet, mu zajistí několik zdravotních benefitů. A my pro vás máme pozitivní zprávu – je to skutečně tak. A není to jen o kofeinu, který má povzbuzující účinky.
Výzkumy hovoří jasně
Domníváte se, že káva spíše na škodu než k užitku? Pak se pletete. Výzkumy totiž hovoří jasně. V posledních letech jich bylo hned několik a zjistilo se jedno jediné – že káva skutečně prosperuje. Z výsledků výzkumů totiž vyplývá, že popíjení kávy snižuje riziko onemocnění cukrovkou druhého typu, ale také se snižuje riziko onemocnění jater nebo pravděpodobnost jaterní cirhózy, se kterou se naše společnost potýká velmi často.
Popíjení kávy však není jenom o těchto zdravotních benefitech, ale také o těch psychických. Káva totiž sehrává hlavní roli v navazování duševní pohody. Podle všeho totiž snižuje deprese nebo jiné duševní potíže, které člověka mohou z mnoha různých důvodů popadnout.
Mezi vůbec nejnovější pozitivní dopady popíjení kávy na člověka se nedávno také zapsalo to, že káva snižuje riziko onemocnění Parkinsonovou chorobou. A to dokonce o 60 %, což je neskutečné zjištění.
Všeho moc škodí
Ovšem i při přípravě kávy musíte mít neustále na paměti to, že všeho moc škodí. A u kávy to platí obzvlášť. Kofein má povzbuzující účinky a nadměrné popíjení kávy (rozumí se tím například 4-6 šálků denně a více) může zvýšit riziko vzniku infarktu. A to nemluvíme o problémech se spaním, které káva vyvolává.
Pokud se však dodržujte zmiňované množství, které můžeme během dne popíjet a které tedy není na škodu, ale ku prospěchu, můžeme se radovat ze zmiňovaných pozitivních dopadů.