Toto kožní onemocnění může člověka skutečně velmi potrápit. Místa postižená lupénkou svědí a kvůli loupající se kůži a červeným flekům nevypadají pěkně. Tato nemoc se často pojí s psychickými problémy, které vyplývají ze zvýšeného napětí kvůli stresu či úzkostem. Toto onemocní může též souviset se špatnou životo správou a nezdravým jídelníčkem. Je nutné zmínit, že léčba lupénky je jistě běh na dlouhou trať. Nevěřte slibům o zázračných preparátech, které vás této nemoci přes noc zbaví.
Čínská medicína – přírodní cestou ke zdraví
Tradiční čínská medicína přistupuje k léčbě lupénky velice komplexně. Prvopočátkem je obnovení správných stravovacích návyků a dostatek pohybu. V případě lupénky je třeba vyčistit organismus od škodlivin v játrech a pomoci obnovit správnou funkci imunitního systému. Doporučuje se vyhýbat častému sprchování a vystavování kůže silně dráždivým chemickým látkám obsažených v některých parfémech a dalších kosmetických přípravcích.
Tradiční čínská medicína pracuje s bylinnými látkami zapracovanými do mastí a koupelí, v neposlední řadě i s přesně specifikovanou akupunkturou.
Pro celkovou léčbu lupénky jsou zpravidla využívány:
- pilule Dračí žluč, zkvalitňují funkci jater
- rém Anča má protizánětlivé, protiplísňové a hojivé účinky
- pilule Stříbrné působí proti svědivosti
- odvar Laodžan napomáhá ke stabilizaci a upevnění imunitního systému
Pokud máte zájem vyzkoušet si některý z přírodních produktů, kontaktujte odborné konzultanty.